Аугсбург се превръща в редовен клиент на Леверкузен. “Аспирините” биха на два пъти през миналия сезон съперника с по 4:1, а днес го удариха “само” с 3:1 като гости в мач от 5-ия кръг на Първа бундеслига. Леверкузен започна силно на “SGL Арена” и поведе още в 7-ата минута с гол на дежурния си голмайстор Щефан Кислинг. В 39-ата минута високият защитник Филип Волшейд направи преднината на гостите комфортна – 0:2.

Секунди преди почивката дойде ред и на национала Андреас Шурле да покаже класата си - 0:3. След като рано-рано решиха нещата “аспирините” пуснаха газта и оставиха домакините да си отдъхнат малко. В 51-ата минута Тобиас Вернер фиксира крайния резултат – 1:3. Това всъщност бе първият гол за Аугсбург у дома от началото на сезона. Тимът от Вайнцирл е последен във временното класиране с 1 точка. Леверкузен пък е осми със 7 т.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
25.09.12
21:00 ч.
Байерн - Волфсбург 3:0
1:0 Бастиан Швайнщайгер (24), 2:0 Марио Манджукич (57), 3:0 Марио Манджукич (65)
25.09.12
21:00 ч.
Шалке 04 – Майнц 3:0
1:0 Джеферсон Фарфан (21-дузпа), 2:0 Люис Холтби (81), 3:0 Теему Пуки (89)
25.09.12
21:00 ч.
Гройтер Фюрт - Фортуна Дюселдорф 0:2
0:1 Оливер Финк (26), 0:2 Кен Илсьо (33)
25.09.12
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Дортмунд) 3:3
0:1 Лукаш Пишчек (24), 0:2 Марко Ройс (28), 1:2 Щефан Айгнер (49), 2:2 Такаши Инуи (51), 2:3 Марио Гьотце (54), 3:3 Андерсон (73)
26.09.12
21:00 ч.
Борусия (М'гладбах) - Хамбургер 2:2
0:1 Ван дер Ваарт (23), 1:1 Щранцъл (39), 1:2 Рудневс (45), 2:2 Домингес (90)
26.09.12
21:00 ч.
Щутгарт - Хофенхайм 0:3
0:1 Усами (5), 0:2 Жоселу (47), 0:3 Йонсон (58)
26.09.12
21:00 ч.
Хановер - Нюрнберг 4:1
1:0 Щиндъл (21), 2:0 Хюсци (29), 3:0 Я Конан (52), 4:0 Я Конан (64), 4:1 Чандлър (73)
26.09.12
21:00 ч.
Фрайбург - Вердер 1:2
1:0 Шмидт (36), 1:1 Акпала (47), 1:2 Хънт (59)
26.09.12
21:00 ч.
Аугсбург - Байер (Леверкузен) 1:3
0:1 Кислинг (7) 0:2 Волшейд (39), 0:3 Шюрле (44), 1:3 Вернер (51)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК