Трите водещи отбора в Португалия - Порто, Бенфика и Спортинг, постигнаха минимални победи в деветия кръг на първенството. В дербито на "Жозе Алваладе" закъсалият Спортинг надви с 1:0 Брага след ранен гол на щатния реализатор Рики ван Волфсвинкел. Холандският нападател се разписа в 4-ата минута след центриране от десния фланг и донесе едва втора победа на "лъвовете" от началото на сезона.

Порто се затрудни с гостуващия Академика, но стигна до трите точки. Джеймс Родригес откри за "драконите" в 49-ата минута, а в 61-ата Жоао Моутиньо покачи на 2:0. Почетното попадение за тима от Коимбра вкара Уилсон Едуардо, който преди няколко дни на два пъти наказа Атлетико Мадрид в Лига Европа.

На върха в класирането е Порто с 23 точки, колкото има и Бенфика след победата с 1:0 като гост на Рио Аве. Единственият гол за "орлите" бе дело на Лима в самия край на първото полувреме. На трето място е Спортинг Брага със 17 точки, следват Пасош де Ферейра (14), Рио Аве (14), Ещорил 12 и други./БЛИЦ