Лил обърна Марсилия драматично с 3:2 в дербито на четвъртия кръг от френската Лига 1. Благодарение на успеха си „кучетата” се изкачиха до четвърта позиция във временното класиране.

Шампионите поведоха в резултата още в 15-ата минута, когато Франк Бериа асистира за попадението на Муса Соу за 1:0. До края на полувремето двата тима не успяха да си вкарат нови попадения, но след почивката се разрази истинска голова фиеста. Първо марсилци стигнаха до обрат след два гола на Матийо Валбуена в 57-ата и 62-ата минути за 1:2. След това обаче „кучетата” не се предадоха и на свой ред осъществиха обрат, след като първо Димитри Пайе подаде в 67-ата минута на Аурелиен Шеджу, който бе точен за 2:2, а Муса Соу реализира хладнокръвно дузпа в 75-ата минута и оформи крайното 3:2.

След успеха си Лил се изкачи на седмо място във временното класиране с актив от 7 точки, докато Марсилия остана на 16-о място само с 3 пункта. Лидер е Монпелие с 9 точки, следван от Лион с 8 пункта.

Лил – Марсилия 3:2
1:0 Муса Соу (15), 1:1 Матийо Валбуена (57), 1:2 Матийо Валбуена (62), 2:2 Аурелиен Шеджу (67), 3:2 Муса Соу (75-дузпа)