Съперникът на Левски в Лига Европа - Лил, допусна поражение с 1:3 като гост от Лион в последен мач от деветия кръг на Лига 1. Лил не бе губил от 16 септември, когато бе победен от Спортинг Лисабон именно в групите на Лига Европа. “Кучетата” посрещат “сините” в евротурнирите в четвъртък във Франция.
След девет кръга в Лига 1 Лил е на 6-а позиция с 14 точки. Успехът измъкна Лион от дъното, и тимът след две поредни победи вече е с 11 точки на 14-о място.

Попадения на Лисандро Лопес и Йоан Гуркюф в 3-ата и 41-ата минути изведоха Лион напред в резултата, а Муса Соу върна един гол в 52-ата. Отново Лопес оформи крайното 3:1 от дузпа, четири минути по-късно.
Жереми Пие бе изгонен за два бързи жълти картона в 62-ата и 70-ата минути и остави Лион с човек по-малко в последните 20 минути.

Съставът на Лил: Микаел Ландро, Давид Розенал (46 - Флоран Балмон), Емерсон, Адил Рами, Матио Дебуши, Йоан Кабайе, Чеджу, Антонио Мавуба (73 - Людовик Обраняк), Жервиньо, Муса Соу, Пиер-Ален Фро (46 - Еден Азар)