Лил спечели с 3:1 при визитата си на Рен в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1 и го настигна във временното класиране.

Амин Гуири (1) даде ранен аванс на Рен, но след близо час игра Едон Жергова (59) изравни, а в края на двубоя и асистира за гола на Реми Кабела (85), който направи пълния обрат. В добавеното време Андре Гомеш (90+4) подсигури трите точки за "кучетата".

След този успех Лил се изкачва до 6-ата позиция с 38 точки в актива си, докато Рен е на 5-о място с 40 пункта.

В друг мач по-рано Олимпик (Лион) спечели важна победа над Троа като гост с 3:1 в преследването си също за класиране за евротурнирите.

В самия край на първото полувреме Врадли Бракола откри резултата за Лион, след като засече центриране на Максенс Какре.

Авансът на тима на Лоран Блан стана по-солиден след попадение на Матис Шерки след час игра. Троа за кратко върна интригата с попадение на Рони Лопес две минути по-късно. В добавеното време на мача Александър Лаказет оформи крайното 3:1 за отбора от Лион.

С успеха Лион се изкачи до осмо място с 32 точки, но вече и близо до топ 5. Троа е на 16-ата позиция с 19 точки.