Лион победи у дома шампиона Лил с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата на Франция.

Мачът започна зле за „хлапетата”, след като още в 10-ата минута Мамду Дабо получи червен картон заради гръб фаул срещу Лоран Бонар. Численият превес помогна на Лил да поведе в резултата след гол на Джо Коул в 27-ата минута за 0:1 след подаване на звездата Еден Азар. Четири минути преди почивката Ким Шелстрьом засече центриране от фаул на Мишел Бастос и изравни за 1:1.

След почивката Лион бе по-добрият тим, въпреки че бе с 10 души на терена. В 64-ата минута Лисандро Лопес бе точен за 2:1 и класира тима си за полуфиналите. В 80-ата минута силите на терена се изравниха, след като Матийо Дебюши от гостите си изкара втори жълт и съответно червен картон. Това прекърши окончателно „кучетата”, които нямаха сили за изравнително попадение.

На полуфиналите, които ще се играят на 31 март, Лион ще гостува на Лориен, а Марсилия ще приеме Ница.