Лион се изкачи на третото място в класирането, след като победи Ланс с 3:0 в среща от 30-ия кръг на Лига 1 във Франция. Вторият в подреждането Олимпик Марсилия завърши наравно 2:2 с Тулуза, а лидерът Лил загуби в събота от Монако с 0:1. Осем кръга преди края на сезона Лил води с 58 точки, с три пред Марсилия и с пет пред Лион.

Лион стигна до успеха срещу предпоследния в класирането Ланс с автогол на защитника Анри Бедимо в 55-ата минута. Разписаха се още Джими Бриан в 61-ата и аржентинецът Лисандро Лопес в добавеното време.
Резервата Андре-Пиер Жиняк донесе равенството на Марсилия 2:2 срещу Тулуза с гол в 84-ата минута. Лоик Реми даде аванс на Марсилия в 30-ата минута, но гостите стигнаха до обрат, след като точни бяха Даниел Браатен и Мауро Сето.