Олимпик (Лион) излъга у дома Лил с 1:0 в един от най-интригуващите мачове от 13-ия кръг на френската Лига 1, доближавайки се до него във временното класиране.

Гостите владееха повече топката и създадоха повече голови положения, но така и не успяха да реализират някое от тях.

В 31-ата минута Джонатан Дейвид овладя топката на границата на наказателното поле и шутира, но нацели напречната греда.

След час игра Анхел Гомеш получи пас по тревата на границата на наказателното поле. Последва опасен удар, но вратарят на домакините Антони Лопес спаси с добър рефлекс.

"Хлапетата" стигнаха до трите точки без да блестят. В 74-ата минута Николас Талияфико подаде добре на Александър Лаказет, който вкара в опразнената врата за 1:0.

В 81-ата минута Лил пропусна добър шанс да изравни. Реми Кабела получи топката в наказателното поле, но стреля в центъра на вратата и Антони Лопес отрази удара. В даденото от рефера продължение домакините можеха да вкарат и втори гол, но Токо Екамби стреля под напречната греда и Лукаш Шовали спаси.

С тази победа Лион спря серия от 3 поредни успеха на своя съперник и събра 20 точки на осмата позиция. Лил е седми с две точки повече.