Лион победи у дома новака Евиан с 2:1 в среща от 18-ия кръг на френската Лига 1.

Играчите на Реми Гарде започнаха по-активно мача и в 35-ата минута поведоха след гол на Джими Бриан за 1:0. Две минути преди почивката Яник Сагбо от гостите възстанови статуквото - 1:1.

През втората част Лион установи натиск и го материализира в 71-ата минута, когато Лисандро Лопес получи страхотен пас и Джими Бриан и от чиста позиция вкара за 2:1. До края на мача домакините продължиха да държат инициативата, но не успяха да вкарат нови голове. В последната 90-а минута Фрабрис Ере от Евиан получи директен червен картон.

След успеха си Лион се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 35 точки, докато Евиан остана на 12-а позиция с 19 пункта.