Седемкратният шампион на Франция Олимпик Лион по всяка вероятност няма да може да добави осми пореден трофей във витрината си, след като загуби с 0:2 гостуването си на Валансиен в среща от 34-ия кръг на Лига 1.

Така 4 кръга преди края на шампионата във Франция Лион изостава на 6 точки от лидера Олимпик Марсилия и едва ли ще може да навакса пропуснатото. Головете за успеха на Валансиен срещу Лион вкара Йоан Аудел в 24-ата и 28-ата минути.

До края на полувремето, а и след почивката възпитаниците на Клод Пюел така и не можаха да стигнат поне до почетно попадение. След победата си Валансиен се изкачи на 13-о място във временното класиране с актив от 40 точки, докато Лион остана трети след Марсилия и Бордо.

Временно класиране: 1.МАРСИЛИЯ 67 точки, 2.Бордо 65, 3.Лион 61, 4.ПСЖ 60, 5.Тулуза 57 и др.