Мачът, игран тази вечер в Литва, завърши при резултат 2:1 за домакините. Първата среща в Глазгоу бе приключила при нулево равенство и на Рейнджърс бе достатъчно дори резултатно реми. В 33-тата минута шотландците откриха резултата с гол на Кевин Томсън след центриране отляво на Начо Ново, като топката мина между краката на вратаря на Каунас. Две минути преди почивката обаче домакините изравниха чрез Нериюс Радзиус, който с мощен удар от 30 метра намери мрежата на шотландците. Развръзката настъпи 3 минути преди края на мача, когато Линас Пилибайтис се извиси над всички след изпълнение на ъглов удар и наказа Рейнджърс за пропуските през целия мач. В друга среща от турнира отборът на Вентспилс от Латвия победи норвежкия Бран Берген с 2:1, но гостите продължават напред в турнира заради домакинската си победа с 1:0 и повече отбелязани голове на чужд терен. /БЛИЦ