Ливърпул победи Уотфорд с 1:0 като гост в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига. „Червените“ грабнаха трите точки след гол-шедьовър на Емре Джан.

Халфът се разписа секунди преди почивката с феноменална задна ножица. Мърсисайдци обаче получиха тежък удар, след като Фелипе Коутиньо получи контузия. Бразилецът пострада още в 4-ата минута и скоро след това беше заменен от Адам Лалана.

Началните минути бяха равностойни, но после Ливърпул се развихри. Първо Лалана нацели напречната греда с чудесен удар от въздуха, а в 45-ата минута Лукас Лейва центрира към пеналта, а Джан, макар и заобиколен от двама съперници, съумя да направи задна ножица и да прати топката в мрежата за 0:1.

В края на мача късметът покри Ливърпул, след като шут на Себастиян Прьодъл срещна гредата.

С победата "червените" събраха 69 точки и имат три повече от четвъртия Манчестър Сити. Уотфорд е 13-и с 40 т.