Финалистът за Карлинг Къп Ливърпул се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като победи Брайтън с 6:1. “Чайките” си вкараха три автогола, два от тях дело на Лиъм Бридкът.

“Червените” поведоха в резултата в 5-ата минута чрез Мартин Шкъртел, но 12 минути по-късно Казенга Луалуа изравни след изпълнение на пряк свободен удар.

Точно преди почивката Бридкът си вкара автогол при разбъркване в наказателното поле, а в 57-ата минута Анди Керъл направи 3:1 за домакините.

В 71-ата минута Бридкът отново прати топката във вратата на своя отбор. Това стана при опит да изчисти центриране на Стивън Джерард от аутлинията.

Три минути по-късно Люис Дънк си вкара още по-куриозен автогол. Той овладя на гърди топката, избита от вратаря Петер Брезован, и се опита да я изчисти с удар от воле. Вместо това кълбото първо пресече голлинията.

Десет минути преди края Ливърпул получи право да изпълни дузпа, но Брезован спаси удара на Луис Суарес. Уругваецът все пак се разписа в 85-ата минута, когато с глава засече асистенция на Анди Керъл.

ФА КЪП - 1/8-ФИНАЛИ

18 февруари (събота), 14:30 часа
Челси - Бирмингам 1:1 (ще преиграват)
0:1 Дейвид Мърфи (20), 1:1 Даниел Стъридж (62)

18 февруари (събота), 17:00 часа
ЕВЕРТЪН - Блекпул 2:0
1:0 Ройстън Дренте (1), 2:0 Денис Стракуалурси (7)

Норич - ЛЕСТЪР 1:2
0:1 Шон Сейнт Леджър (5), 1:1 Уес Хулахан (23), 1:2 Дейвид Нюджънт (71)

Милуол - БОЛТЪН 0:2
0:1 Рио Мияичи (4), 0:2 Давид Нгог (59)

18 февруари (събота), 19:15 часа
СЪНДЪРЛАНД - Арсенал 2:0
1:0 Киърън Ричардсън (40), 2:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (77-авт.)

19 февруари (неделя), 14:00 часа
Кроули - СТОК СИТИ 0:2
0:1 Джонатан Уолтърс (42), 0:2 Питър Крауч (52)

19 февруари (неделя), 16:00 часа
Стивънидж - Тотнъм 0:0 (ще преиграват)

19 февруари (неделя), 18:30 часа
ЛИВЪРПУЛ - Брайтън 6:1
1:0 Мартин Шкъртел (5), 1:1 Казенга Луалуа (17), 2:1 Лиъм Бридкът (44-автогол), 3:1 Анди Керъл (57), 4:1 Лиъм Бридкът (71-автотол), 5:1 Люис Дънк (74-автогол), 6:1 Луис Суарес (85)