Ливърпул завърши у дома 2:2 с Манчестър Сити и с общ резултат 3:2 се класира за финала на турнира "Карлинг Къп". Мърсисайдци бяха спечелили в първия полуфинален сблъсък при гостуването си в Манчестър преди две седмици с 1:0 и именно този гол се оказа безценен за достигането им до финала. На „Анфийлд” гостите от Сити поведоха с гол на Найджъл Де Йонг (31), но Стивън Джерард (40-дузпа) изравни за 1:1. След почивката Един Джеко (68) отново даде преднина на гражданите, а Крейг Белами (74) оформи крайното 2:2 и класира тима си за финала на турнира.

Ливърпул можеше да открие резултата още в 3-тата минута, но ударът на Енрике бе отразен с вещина от Джо Харт. "Гражданите" отговориха с неточен изстрел на Насри пет минути по-късно. В 18-тата минута Сити претендираше за дузпа след съприкосновение между Чарли Адам и Джеко, но Фил Дауд подмина ситуацията. Малко след това Джо Харт спаси опасен удар на Крейг Белами. В 24-ата минута Ливърпул вкара гол чрез Белами, но той бе отменен заради засада. Седем минути по-късно Найджъл Де Йонг със страхотен изстрел от 25 метра откри резултата в полза на Сити – 0:1. Последва натиск на домакините и в 40-ата минута те получиха дузпа, след като топката се удари в ръката на Майка Ричардс. От бялата точка Стивън Джерард бе безапелационен за 1:1.

След почивката в 47-ата минута Дирк Каут стреля опасно, но Джо Харт отново се намеси решително. Вратарят на гостите отрази и удар на Шкъртел в 53-ата минута. След поредицата от пропуски за домакините в 67-ата минута 67-мата минута Александър Коларов проби по лявото крило и центрира остро към Един Джеко, който засече топката за 1:2. Само седем минути след това домакините отново реагираха подобаващо и Крейг Белами изравни за 2:2. До края на мача Сити опита всичко по силите си, за да стигне до ново попадение, което щеше да прати мача в продължения, тъй като в този турнир головете на чужд терен не важат. Това обаче не се случи, след като пропуски направиха Адам Джонсън и Един Джеко. В крайна сметка равенството класира Ливърпул за финала на турнира.

Ливърпул - Манчестър Сити 2:2
0:1 Найджъл Де Йонг (31), 1:1 Стивън Джерард (40-дузпа), 1:2 Един Джеко (68), 2:2 Крейг Балами (74)

Ливърпул: Пепе Рейна, Джонсън, Агер, Шкъртел, Хосе Енрике , Даунинг, Джерард , Адам, Хендерсън, Каут (90+1 – Керъл), Белами (88 – Кели)

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Лескът, Сабалета, Коларов , Савич (46 – Агуеро), Насри, Де Йонг (78 – Джонсън), Бари, Давид Силва, Един Джеко