Английския шампион Челси загуби у дома от Ливърпул с 1:3 в дербито от 11-ия кръг на Висша лига и утежни допълнително положението на мениджъра си Жозе Моуриньо, който е подложен на натиск заради серията от слаби резултати този сезон. Това е първи успех за новия мениджър на мърсисайдци Юрген Клоп във Висшата лига след равенствата срещу Тотнъм (0:0) в Лондон и срещу Саутхемптън (1:1) на "Анфийлд". Ливърпул пък постига успех на "Стамфорд Бридж" за първи път с три реализирани гола.

Още с първата си по-сериозна атака домакините поведоха с гол на Рамирес в 4-ата минута след центриране на Сезар Аспиликуета, който преодоля преди това с лекота Джеймс Милнър.

Лека полека гостите станаха по-активни и Натаниел Клайн и Адам Лалана опитаха да затруднят Бегович, но без успех. В все пак в последните секунди на първата част Роберто Фирмино комбинира с Филипе Коутиньо, който със страхотен шут от далечна дистанция прати топката в мрежата за 1:1.

След почивката мърсисайдци продължиха да владеят повече топката, а в игра за тях се появи и белгийския голмайстор Кристиан Бентеке. В 60-ата минута Диего Коста и Мартин Шкъртел останаха на земята след грубо единоборство, а нападателят на Челси ритна бранителя а Ливърпул в гърдите, но съдията Марк Клатънбърг не забеляза случилото се. Малко след това Лукас Лейва, който вече имаше жълт картон, фаулира Рамирес, но не получи втори жълт картон.

В 72-ата минута Оскар опита да прехвърли Миньоле, но белгийският страж успя да избие топката. Две минути по-късно Коутиньо направи обрата пълен, след като получи топката от Бентеке и шутира, а топката рикошира в тялото на Тери и влезе във вратата за 1:2. Малко след това Бегович спаси удари на Морено и Айб, но нямаше какво да направи в 83-ата минута, когато Бентеке получи пас от Лалана и шутира между Кейхил и Тери. Стигна се до рикошет в крака на Кейхил и топката влетя в мрежата за 1:3. До края на мача „сините” не успяха да реагират и загубиха срещата.

След победата си Ливърпул се изкачи на седмо място във временното класиране със 17 точки. Челси остава на 15-а позиция с 11 точки.

1liv.jpgчелси_1.jpgЧелси – Ливърпул 1:3
1:0 Рамирес (4), 1:1 Филипе Коутиньо (45+3), 1:2 Филипе Коутиньо (74), 1:3 Кристиан Бентеке (83)

Лондон, стадион „Стамфорд Бридж”
Съдия: Марк Клатънбърг

Съставите:
Челси: 1.Асмир Бегович, 26.Джон Тери, 24.Гари Кейхил, 28.Сезар Аспиликуета (76 - 9.Радамел Фалкао), 5.Курт Зума, 12.Джон Оби Микел (70 - 4.Сеск Фабрегас), 22.Вилиан, 7.Рамирес, 10.Еден Азар (59 - 16.Кенеди), 8.Оскар, 19.Диего Коста
Мениджър: Жозе Моуриньо (Португалия)

Ливърпул: 22.Симон Миньоле, 37.Мартин Шкъртел, 17.Мамаду Сако, 2.Натаниел Клайн, 18.Алберто Морено, 7.Джеймс Милнър (64 - 9.Кристиан Бентеке ), 21.Лукас Лейва , 20.Адам Лалана (90+1 - 6.Деян Ловрен), 10.Филипе Коутиньо , 23.Емре Джан , 11.Роберто Фирмино (76 - 33.Джордан Айб)

Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед Диема Спорт 2
Баланс: 36 мача, 6 победи за Кристъл Палас, 7 равенства, 23 победи за Манчестър Юнайтед