Ливърпул разби като гост Аталанта с 5:0 в среща от Група D на Шампионска лига. Шампионът на Англия надигра тотално своя опонент, а главна роля изигра Диого Жота, който се отчете с хеттрик. По едно попадение добавиха Садио Мане и Мохамед Салах.

Ливърпул предреши изхода още през първото полувреме, когато Жота заби две от попаденията си - в 16-ата и 33-ата минути.

До 54-ата минута паднаха и петте попадения за мърсисайдци, след което мачът се доигра.

След успеха Ливърпул остава категоричен лидер в класирането в групата с актив от 9 точки. Втори е Аякс с 4.

Холандците спечелиха с 2:1 гостуването си в Дания на Мидтиланд. Българският национал Божидар Краев се появи в игра 15 минути преди края, но не успя да помогне на датчаните да стигнат поне до точката.

Мидтиланд остава на последното място с три загуби и само един отбелязан гол.