Първият съперник на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига Ливърпул изненадващо се издъни у дома, след като загуби от Астън Вила с минималното 0:1 в среща от 4-ия кръг на английската Висша лига. Само след три дни мърсисайдци ще посрещнат на "Анфийлд" българския шампион Лудогорец. Мачът е на 16 септември (вторник) от 21:45 часа българско време.

Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс пусна срещу Вила за пръв път в игра новото попълнение Адам Лалана, привлечен за 25 милиона паунда от Саутхемптън. За първи път титуляр за мърсисайдци бе Лазар Маркович, докато атаката бе водена само от Марио Балотели в отсъствието на контузения Даниел Стъридж.

Гостите от Бирмингам започнаха по-добре мача и поведоха още в 9-ата минута, когато след центриране от корнер Сендерос стреля с глава, топката от Ловрен попадна в Агбонлахор и той порази вратата от няколко метра за 0:1. Астън Вила не успя да се възползва от шока в редиците на домакините и до 20-ата минута пропусна няколко изгодни възможности за ново попадение. В 24-ата минута Хътън подкоси Лалана в наказателното поле, но дузпа за домакините не беше отсъдена. До почивката Балотели и Лалана пробваха мерника си, но и двата изстрела не намериха целта.

След почивката играчите на Брендън Роджърс натикаха съперника в собствената му половина, но трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на бирмингамци. В игра за домакините се появиха Рахийм Стърлинг и Фабио Борини, но и те не успяха да помогнат с кой знае какво за предотвратяване на издънката. Най-близо до изравнителен гол бе бразилецът Филипе Коутиньо, който в 81-ата минута нахлу в наказателното поле на гостите и стреля мощно, но топката срещна страничната греда, а при добавката Рахим Стърлинг намери тялото на своя съотборник Джордан Хендерсън и попадение не падна. Финалният щурм на мърсисайдци също не даде желания резултат и така те преглътната горчив хап преди предстоящото си домакинство на Лудогорец.

След втората си загуба за сезона Ливърпул е на осмо място само с 6 точки в актива си и вече изостава на 6 пункта от лидера Челси. Астън Вила се изкачи на второ място във временното класиране с 10 точки.

Ливърпул – Астън Вила 0:1
0:1 Габриел Агбонлахор (9)

Ливърпул:
22.Симон Миньоле, 17.Мамаду Сако, 6.Деян Ловрен, 18.Алберто Морено , 19.Хави Манкийо, 8.Стивън Джерард, 20.Адам Лалана (66 - 31.Рахийм Стърлинг), 14.Джордан Хендерсън, 10.Филипе Коутиньо, 45.Марио Балотели (71 - 9.Рики Ламбърт), 50.Лазар Маркович (71 - 29.Фабио Борини)

Астън Вила: 1.Брад Гузан, 14.Филип Сендерос, 21.Алън Хътън , 23.Али Сисоко, 2.Натан Бейкър, 18.Киърън Ричардсън, 16.Фабиан Делф, 15.Ашли Уестууд, 8.Том Клевърли (86 - 24.Санчес), 11.Габриел Агбонлахор (90+1 - 19.Дарън Бент), 10.Андреас Вайман (72 - 28.Н'Зогбия)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
13.09.14
14:45 ч.
Арсенал - Манчестър Сити 2:2
0:1 Серхио Агуеро (28), 1:1 Джак Уилшър (63), 2:1 Алексис Санчес (74), 2:2 Демикелис (83)
13.09.14
17:00 ч.
Челси - Суонзи 4:2
0:1 Джон Тери (11), 1:1 Диего Коста (45), 2:1 Диего Коста (56), 3:1 Диего Коста (67), 4:1 Лоик Реми (81), 4:2 Джонджо Шелви (86)
13.09.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Бърнли 0:0

13.09.14
17:00 ч.
Саутхямптън - Нюкасъл 4:0
1:0 Грациано Пеле (6), 2:0 Грациано Пеле (19), 3:0 Джак Корк (54), 4:0 Грациано Пеле (94)
Съндърланд - Тотнъм 2:2
0:1 Насер Чадли (3), 1:1 Адам Джонсън (4), 1:2 Кристиан Ериксен (48), 2:2 Хари Кийн (82)