Неприятен реванш за 1/16-финалите на Лига Европа очаква Ливърпул, след като "мърсисайдци" записаха 0:0 като гости на Аугсбург.

Англичаните могат да съжаляват повече, че не взеха нещо от мача, тъй като създадоха по-чистите положения в сравнение с 14-ия в Бундеслигата. Устремът им обаче така и не даде желания резултат.

През първата част и двата тима имаха по едно по-опасно положение, като първо Роберто Фирмино пропусна идеален шанс. В самия край на полувремето пък Симон Миньоле трябваше да се намесва решително, спирайки Александър Есвайн

Ливърпул се развихри през второто полувреме, но натискът им през първите 15 минути не даде резултат, като с пропуски се отчетоха Коутшиньо и Стъридж. Вратарят на Аугсбург Марвин Хитц също демонстрира класа в наказателното поле и предотврати опасностите.

В самия край на мача домакините можеха да стигнат до гол, но Донг-Вон Джи разтресе лявата греда на Ливърпул.

Така интригата се запази до срещата-реванш на "Анфилд" на 25 февруари.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!