Фабрис Муамба е в критично състояние и следващите 24 часа ще бъдат решаващи за живота му. За съжаление, след като от болницата в Лондон заявиха, че състоянието на футболиста е стабилизирано, последва неприятна информация. Муамба е в интензивното отделение и лекарският екип се бори за живота му. Подробности за състоянието му съобщи мениджърът на Болтън Оуен Койл, който е прекарал часовете след инфаркта в болницата.

„Фабрис е критично болен. Следващите 24 часа ще бъдат изключително важни. Затрупани сме от хора, които му пожелават всичко най-добро и се надяваме, че ако всеки се моли силно тази вечер, Фабрис ще се възстанови”, заяви Койл.

Както е известно, Фабрис Муамба колабира на терена по врече на мача за ФА Къп между Болтън и Тотнъм от четвъртфиналите. Съдията Хауърд Уеб прекрати двубоя при резултат 1:1 в 41-ата минута, а съотборникът на Мартин Петров в Болтън веднага беше откаран в болница./БЛИЦ