Българинът Димитър Макриев се разписа за 19 път този сезон при домакинската победа на неговия Неа Саламина с 3:2 над втория АЕК Ларнака в мач от 36-ия кръг на кипърското първенство.

Макриев откри резултата в 35-ата минута, а Павлу направи 2:0 в края на първото полувреме.

С втория си гол в мача, Павлу направи 3:0 и всичко изглеждаше решено, но АЕК се мобилизира и с голове на Алвеш от дузпа в 70-ата и Кисерлидис в 78-ата, накара домакините да треперят до края.

Неа Саламина е шести в класирането с 37 точки, докато АЕК е втори със 75. Лидер е Апоел Никозия с 82.

В друга среща от кръга Омония загуби домакинството си на Аполон с 1:2.

Алекс Да Силва изведе гостите напред в 10-ата минута, а Рушиас изравни в 46-ата. Победното попадение за Аполон отбеляза Фотис Папулис в 81-ата минута, а 2 минути по-късно гостите останаха с 10 души, след като Нуно Лопес получи втори жълт картон.