В среща от 30-ия кръг Виляреал допусна конфузно домакинско поражение от новака този сезон в Примера Малага с 0:2. Резултатът бе открит с гол на Дуда, който в 38-ата минута получи топката отляво в наказателното поле, финтира защитник в жълто и с плътен шут прати топката в десния край на вратата, пазена от Диего Лопес.

След почивката гостите успяха да запазят вратата си суха и дори вкараха втори гол, за да потопят тотално “жълтата подводница”. Точен за крайното 0:2 бе Елисеу в 86-ата минута. Луке напредна сам отляво и пусна за връхлитащия си съотборник, който безпроблемно реализира втория и последен гол в срещата.

С победата си Малага се изкачи на 6-о място във временното класиране с 46 точки, докато Виляреал запазва засега 4-ата си позиция с актив от 48 точки. /БЛИЦ