Малага увеличи шансовете си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като обърна Еспаньол за победата с 2:1 като гост в мач от 30 кръг на Примера дивисион. Успехът изравни андалусийския тим с третия в класирането Валенсия.

Еспаньол откри резулатата в 24-ата минута чрез Филипе Коутиньо, но бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Реал (Мадрид) Рууд ван Нистелрой изравни в 75-ата минута. Това се стана малко, след като холандецът се появи в игра като резерва.

Малага стигна до победата две минути по-късно. Вратарят на Еспаньол Франсиско Касия спаси удар с глава на Саломон Рондон, но Мартин Демикелис беше точен при добавката.

Успехът изкачи андалусийците на четвърто място в класирането и им помогна да изпреварят Леванте, който отстъпи с 0:2 като домакин на Осасуна. Раул Гарсия и Нино бяха точни за тима от Памплона.

Девет кръга преди края Валенсия е на трето място заради по-добра голова разлика от Малага. На три точки зад тях е Леванте, който се срина на пето място. Точка по-назад на шеста позиция е Осасуна.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
24.03.12
19:00 ч.
Майорка – Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (25), 0:2 Жерар Пике (79)
24.03.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад 5:1
1:0 Гонсало Игуаин (6), 2:0 Кристиано Роналдо (32), 3:0 Карим Бензема (41), 3:1 Серхио Рамос (42-авт.), 4:1 Карим Бензема (49), 5:1 Кристиано Роналдо (56)
24.03.12
23:00 ч.
Хетафе – Валенсия 3:1
0:1 Роберто Солдадо (5), 1:1 Педро Риос (12), 2:1 Федор (24), 3:1 Бруно Сартор (30-автогол)
Еспаньол – Малага 1:2
1:0 Фелипе Коутиньо (24), 1:1 Рууд ван Нистелрой (75), 1:2 Мартин Демикелис (77)
25.03.12
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 39 победи за Атлетик (Билбао), 21 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)
Бетис – Расинг (Сантандер)
Баланс: 57 мача, 22 победи за Бетис, 21 равенства, 14 победи за Расинг (Сантандер)