Дебютантът в Шампионската лига Малага направи на пух и прах богаташите от Зенит (Санкт Петербург). Тимът на големия Мануел Пелегрини разби надменните гости с 3:0 в първи мач от група “C” и постави много въпросителни пред треньора Лучано Спалети.

Въпреки сензационните средства, хвърлени за нова селекция (над 100 милиона евро) руският гранд изглеждаше трагично на “Ла Росаледа” и можеше да падне и с по-голям резултат.
Домакините, който са измъчвани от сериозна финансова криза и редица проблеми, нанесоха своя удар още в първия четвърт час на мача.

Маурисио Иско откри още в 3-ата минута, след като получи топката на 10 метра от пеналта, преодоля Зирянов и Анюков, и препарира безпомощния Малафаев – 1:0 за Малага. Само 10 минути по-късно ветеранът Хавиер Савиола - Заека, покачи след самостоятелен пробив и грешка на португалския национал Бруно Алвеш – 2:0.
Голът подейства успокояващо за домакините, които намалиха темпото, а това позволи на гостите да опитат няколко атаки към вратата на Малага, но без особен успех.

През втората част гостите бяха по-настойчиви, но след добра атака по фланга за домакините, Хоакин центрира прецизно, а в наказателното поле Иско успя да засече подаването и да реализира втория си гол в срещата, с което оформи и крайното 3:0. Това бе пета поредна загуба на Зенит на испанска земя в евротурнирите.

1:0 Иско (3), 2:0 Хавиер Савиола (13), 3:0 Иско (76)

Малага (Испания): 13.Кабайеро, 5.Демикелис, 15.Начо Монреал, 3.Уелингтон, 2.Хесус Гамес, 7.Хоакин (84 – 17.Дуда), 6.Игнасио Камачо, 18.Елисеу, 22.Иско, 27.Портийо (46 – 16. Итура), 9.Савиола (62 – 24.Санта Крус)

Зенит (Русия): 16.Малафеев, 24.Лукович (40 – 34.Бистров), 3.Бруно Алвеш, 2.Анюков, 6.Ломбаертс, 15.Широков (86 – 82. Лумб), 20.Файзулин, 18.Зирянов (75 – 77.Джорджевич), 27.Денисов, 11.Кержаков