Българският национал Кристиян Малинов започна като титуляр за Льовен при победата с 3:2 като гост на вицешампиона Гент в мач от 7 кръг на белгийската Про Лига.

Тимът на Малинов си гарантира успеха с попадения в края на първото и началото на второто полувреме. Два гола за успеха вкара Камал Соуах, а един път се разписа Матийо Мертенс.

И двете попадения на Соуах дойдоха след асистенции на Ксавие Мерсие. Малинов остана на терена до 67-ата минута, когато беше заменен от Абубакар Кейта.

В следващите десет минути Гент вкара два гола. Никлас Дорш и Тим Клайндийнст бяха точни от дузпи. Вицешампионите обаче не успяха да стигнат до изравнителното попадение в последния четвърт част на срещата.

С този успех Льовен събра актив от 11 точки и излезе на седмо място в класирането. Гент е 14-и с шест точки. След седмица тимът на Кристиян Малинов приема Зулте Варегем в мач от 8 кръг.