Българският национал Кристиян Малинов игра 73 минути за успеха на Льовен в петия кръг на белгийското първенство с 1:0 над Стандард (Лиеж). Тимът му скочи на четвъртото място с 8 точки.

Малинов беше титуляр и помогна много както в дефанзивен, така и в атакуващ план. Един от най-популярните белгийски сайтове "Спорца" отбеляза след мача: "Имаше големи съмнения как ще изглежда Малинов дълго време след като отсъстваше заради мач на националния отбор на България, но сега прави отлично впечатление. Полузащитникът на Льовен покрива много терен".

Гостите от Лиеж останаха с 10 души в 60-ата минута, когато беше отстранен с два жълти картона Никола Гавори. В 73-ата минута пък Малинов беше заменен от 35-годишния ветеран Джереми Пербе, а само след 4 минути натискът на Льовен даде резултат и Камал Сова отбеляза победното попадение.