Малмьо спечели 16-ата си шампионска титла на Швеция, след като се наложи с 2:0 над Мялби след попадения на Жилоан Хамад и Агон Мехмети през първото полувреме.

Хамад даде аванс на Малмьо 17-ата минута след пас на Даниел Ларсон, който подаде и за гола на Мехмети точно преди почивката.

След края на мача феновете на Малмьо нахлуха на терена на клубния си стадиона, за да отпразнуват първата шампионска титла на тима от 2004 г. насам.

Преди мача Малмьо бе с равен брой точки с Хелзингборг, но имаше по-добра голова разлика. Хелзингборг обаче направи само 0:0 срещу Калмар.

Йоребро спечели бронзовите медали с 52 точки. Миналогодишният шампион АИК финишира на 11-о място. Отвидаберг и Бромапойкарна изпаднаха във Втора дивизия./БЛИЦ