Националният тим на Малта победи Литва с 2:0 в контрола, играна в Ла Валета. И двете попадения паднаха след почивката. Опитният Пол Фенех (Биркиркара) откри в 62-ата минута след феноменално изпълнение. Топката беше лошо изчистена от литовската защита след корнер, а халфът я посрещна на около 25 метра от вратата и с бомбен удар буквално разстреля стража на гостите за 1:0.

Алфред Ефионг (Корми) реши всичко с гола си в 80-ата, който също беше истинско бижу. Натурализираният нигериец отне топката в собствената половина и се втурна към вратата на съперника. След близо 50-метров спринт мощният Ефионг финтира трима бранители в жълто, достигна наказателното поле на литовците и с технично изпълнение прехвърли безпомощния вратар за крайното 2:0.

Съставът на Малта: Хабер, А. Мускат (56 - Ерера), Агиус, Фенех (80 - Шикуна), Фалила (82 - Зерапа), Брифа (63 - Кристенсен), Р. Мускат, Камилери, З.Мускат (89-Зембри), Мифсуд, Коен (60 - Ефионг).

Срещата беше генерална репетиция за островитяните преди предстоящата европейска квалификация с България на 12 юни. Сблъсъкът в петък започва от 21:45 часа българско време в Ла Валета.

В друга проверка на наш съперник в групата Норвегия и Швеция завършиха 0:0.