Шампионът Манчестър Сити размаза у дома Брайтън с класиката 3:0 в отложен мач от 30-ия кръг на английската Висша лига и се върна на върха във временното класиране с точка пред Ливърпул.

„Гражданите“ доминираха от самото начало, но през първата част не успяха да намерят верния път към вратата на „чайките“.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката играчите на Хосеп Гуардиола взеха своето. Рияд Марез (53) вкара първия гол и след това асистира на Фил Фодън (65), които удвои аванса на шампионите.

Бернардо Силва (82) оформи крайния резултат след извеждащо подаване на Кевин де Бройне.

След победата си Манчестър Сити се върна на върха със 77 точки и една повече от основния му конкурент за титлата Ливърпул, като и двата тима а с по 32 изиграни мача. Брайтън е десето с 40 пункта.