Манчестър Сити победи турския гранд Бешикташ с 2:0 в третата си контрола на австрийска земя. Това бе и първи успех за шампионите на Англия от началото на лятната подготовка. Голове на стадион “Тиволи” в Инсбрук вкараха Серхио Агуеро и Венсан Компани. Сред титулярите почнаха Яя Туре, Адам Джонсън, Александър Коларов, Венсан Компани и Пабло Сабалета, Агуеро и Тевес.

В 44-ата минута триходова комбинация Тевес-Абдул Разак-Агуеро изведе аржентинеца в удобна позиция и той откри резултата. В 56-ата минута Компани прехвърли от 20 метра вратаря Гонен – 2:0. Преди това тимът загуби от Ал Хилал с 0:1 и завърши 0:0 срещу немския Динамо (Дрезден). Серафим Михайлов отново не игра за Сити. 17-годишният българин обаче изкара цялата подготовка в Австрия.

Съставът на Манчестър Сити: Пантилимон, Сабалета (70 - Рекик), Коло Туре (88 - Боята), Компани (57 - Савич), Коларов (88 - Хелън), А. Джонсън (88 - Мачини), Яя Туре (75 - Евънс), Разак, Лопес (46 - Вайс), Агуеро (70 - Йелавич), Тевес (64 - Скапуци)