Манчестър Сити победи измъчено с 1:0 Евертън като гост в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Фодън реализира победния гол, но игра с ръка на Родри в наказателното поле малко след попадението повиши напрежението на терена.  Съдията Пол Тиърни не отсъди наказателен удар, а повторенията не убедиха в правилността на решението му.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Кевин де Бройне шутира опасно в 30-ата минута, но Пикфорд спаси с вещина. Евертън отвърна с удар на Ричарлисон в 34-ата минута, но Едерсон се намеси отлично.

Фодън имаше отлична възможност да открие резултата в 56-ата минута, но вратарят парира удара му. Девет минути по-късно Стоунс също стреля отлично, но отново Пикфорд демонстрира отличен рефлекс.

Последва канонада от удари към вратата на "карамелите", но голът падна в 82-ата минута, а точен беше Фодън.

Последва и играта с ръка на Родри, която не доведе до дузпа в полза на домакините, а в крайна сметка "гражданите" се поздравиха с успеха. След тази победа Сити е лидер с актив от 66 точки, а Евертън са на 17-ото място с 22.