Манчестър Сити започна с победа защитата на шампионската си титла в английската Висша лига. “Гражданите” победиха Нюкасъл с 2:0 като гост в мач от 1-ия кръг от първенството. Шампионът стартира сезона с тежко поражение в мача за Къмюнити Шийлд срещу Арсенал (0:3). Сега тимът на Мануел Пелегрини искаше да вземе реванш пред своите фенове на гостоприемния за тях "Сейнт Джеймсис Парк", където имаха 4 победи в последните 4 гостувания.

Преди първия съдийски сигнал беше почетена паметта на известните фенове на домакините Джон Алдър и Лиъм Суини. Двамата намериха смъртта си в самолетната катастрофа на украинска земя преди около месец. Капитаните на двата тима поднесоха съболезнованията си на близки на ултрасите, които бяха застанали в центъра на терена. В 17-ата минута на мача пък бурни ръкопляскания отбелязаха още веднъж съпричастието от трибуните към Суини и Алдър.

Мачът започна предпазливо и без интересни ситуации пред двамата вратари. Класата на гостите обаче си пролича в 39-ата минута. Тогава Яя Туре изведе перфектно Един Джеко зад гърба на защитата на “свраките”. Босненецът чукна технично с пета към непокрития Давид Силва в пеналта. Испанският дребосък излезе сам срещу Тим Крул и бил под тялото му за 0:1! След почивката интересните ситуации на практика липсваха. Домакините с много желание стигнаха само до няколко разбърквания пред неубедителния и днес Джо Харт, но без реален резултат. Без много-много да се напрягат гостите контролираха темпото и се добраха до заслужената победа на старта на сезона. В добавеното време резервата Кун Агуеро проби в наказателното поле, стреля към Крул, холандският страж отби удара, но аржентинецът довкара топката в мрежата за крайното 0:2.

Нюкасъл - Манчестър Сити 0:2
0:1 Давид Силва (39), 0:2 Серхио Агуеро (90+2)

Нюкасъл
: Крул, Колочини, Уилямсън, Янмаат, Сисоко, Думет, Анита (63 - Обертан), Колбак, Кабела, Гуфран (74 - Арънс), Ривиер (83 - Перес).
Мениджър: Алън Пардю

Манчестър Сити: Харт, Компани, Демикелис, Клиши, Коларов, Насри (78 - Милнър), Силва, Я. Туре, Фернандо, Джеко (83 - Агуеро), Йоветич (73  Фернандиньо).
Мениджър: Мануел Пелегрини
Съдия: Мартин Аткинсън

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
16.08.2014
14:45 часа
Манчестър Юнайтед - Суонзи 1:2
0:1 Ки Сунг-Юенг (28), 1:1 Уейн Рууни (53), 1:2 Гълфи Сигурдсон (73)
16.08.2014
17:00 часа
Лестър - Евертън 2:2
0:1 Ейдън Макгийди (20), 1:1 Хосе Леонардо Улоа (22), 1:2 Стивън Нейсмит (45), 2:2 Крис Уудс (86)
Уест Бромич - Съндърланд 2:2
0:1 Лий Кетърмол (5), 1:1 Сайдо Берахино (42-дузпа), 2:1 Сайдо Берахино (74), 2:2 Себастиан Ларсон (85)