Манчестър Сити разби у дома Уест Хям с 6:0 в първа полуфинална среща и на практика си осигури класиране за финала на Купата на Лигата в Англия. С хеттрик за успеха на „гражданите” се отличи Алваро Негредо (12, 26, 49), два гола добави Един Джеко (60, 89), а веднъж се разписа Яя Туре (40).

Любопитното е, че преди този мач двата тима бяха играли само веднъж в турнира за Купата на лигата. Това се случва през 1984 година, когато Сити печели срещата си от третия кръг с 2:1.

Разликата между двата тима във временното класиране на Висшата лига, както и тази в моментната им форма, си пролича още в самото начало. Домакините натиснаха с първия съдийски сигнал и материализираха превъзходството си в 12-ата минута, когато Яя Туре изведе чудесно Алваро Негредо и испанецът хладнокръвно преодоля своя сънародник на вратата на „чуковете” Адриан за 1:0. Този гол окрили още повече „гражданите”, които окупираха противниковата врата и в 26-ата минута Негредо отбеляза втория си гол в мача за 2:0. Този път асистенцията бе дело на босненския национал Един Джеко.

В 40-ата минута преднината на домакините стана класическа, след като Яя Туре се разписа за 3:0. При този резултат приключи и първата част.

След почивката в 49-ата минута Алваро Негредо получи пас от Давид Силва и оформи своя хеттрик, увеличавайки авана на „гражданите” до 4:0. В 60-ата минута и Един Джеко записа името си сред голмайсторите, а в 89-ата минута добави още едно попадение и оформи крайното 6:0, което обезсмисля реванша в Лондон.