Манчестър Сити се класира безпроблемно на четвъртфиналите на ФА Къп. "Гражданите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Суонси, а точни бяха Кайл Уокър, Рахим Стърлинг и Габриел Жезус. Морган Уитакър вкара почетния гол за домакините.

Мачът стартира очаквано с натиск на Манчестър Сити, а Габриел Жезус и Рахим Стърлинг се отчетоха с пропуски. Все пак логичното се случи в 30-ата минута, когато Кайл Уокър центрира от десния фланг, Торес опита да стреля, но не уцели кълбото, което обаче влезе във вратата на "лебедите".

След почивката Манчестър Сити нанесе два съкрушителни удара, които решиха мача. В 47-ата минута Рахим Стърлинг показа страхотен завършващ удар., а три по-късно в 50-ата Бернардо Силва подаде към Жезус, който с левия крак направи 3:0 в полза на Сити.

"Гражданите" намалиха темпото, а това позволи на домакините да върнат един гол. В 77-ата минута Морган Уитакър засече много добре центриране на Манинг вкара, но това бе всичко за този двубой и Сити продължи напред.