Манчестър Сити спечели с лекота гостуването си на Борнемут с 2:0 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" доминираха през цялата среща и пропуснаха даа запишат още по-убедителна победа.

Опълчението на Борнемут издържа до 29-ата минута, когато Рахим Стърлинг откри резултата. Английският национал се възползва от акция на Лирой Сане, който създаде суматоха в защитата на домакините, и отблизо чукна топката в мрежата за 0:1. В 69-ата минута Стърлинг върна жеста на аржентинеца, проби отляво и центрира остро пред вратата на Борнемут. Агуеро протегна крак и засече топката за 0:2.

Лошата новина за мениджъра на „гражданите“ Пеп Гуардиола обаче е контузията на Габриел Жезус. Бразилецът пострада още в 14-ата минута и бе заменен секунди по-късно от Серхио Агуеро.

19-годишният Жезус, пристигнал тази зима от Палмейрас след трансфер на стойност 50 милиона евро, вкара три гола в последните два мача на Сити.

Малко преди почивката заради травма беше сменен и Джак Уилшър от домакините. Съотборникът му Саймън Франсис също няма да запомни с добро своя юбилеен мач №500, защото получи травма още в 23-ата минута и бе заменен принудително.

След успеха "гражданите" са втори във временното класиране с 52 точки. Лидерът Челси има 60 т. Борнемут остава 14-и с 26 т.