Манчестър Сити направи страхотен подарък на Бербо и Манчестър Юнайтед. “Гражданите” надиграха като домакини лидера в първенството Челси с 2:1 и така лондончани водят само с 2 точки на върха на “червените дяволи”. Това бе втора поредна загуба за Челси, след като през седмицата отпаднаха от Блекбърн за Карлинг Къп. Във Висшата лига отборът нямаше поражение от 17 октомври, когато загуби като гост от Астън Вила с 1:2. Домакините до този момент имаха 7 поредни равенства в шампионата.

Нападателят на националния ни отбор Мартин Петров попадна в групата за двубоя, след като до скоро се възстановяваше от контузия, но не се появи в игра.

Гостите поведоха след автогол на нападателя на Манчестър Сити Емануел Адебайор още в 8-ата минута. Голмайсторът обаче се реваншира и вкара в точната врата в 37-ата минута.

Победното попадение за домакините реализира аржентинският нападател Карлос Тевес в 57-ата минута. Драмата настъпи в края на двубоя, когато съдията Хауърд Уеб отсъди дузпа за Челси за нарушение срещу Дрогба в наказателното поле. Франки Лампард застана зад топката, но вратарят на “гражданите” Шей Гивън отрази по прекрасен начин удара му. Резултатът се запази 2:1 за Сити, но Дрогба имаше шанс да изравни. Три минути преди края на двубоя котдивоарският нападател излезе сам срещу Гивън, но този път стреля покрай вратата./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
В събота, 5 декември
Уест Хям – Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Скоулс (45), 0:2 Дарън Гибсън (61), 0:3 Валенсия (71), 0:4 Рууни (72)

Портсмут – Бърнли 2:0
1:0 Хрейдерсон (65), 2:0 Диндан (84)

Арсенал – Сток Сити 2:0
1:0 Аршавин (26), 2:0 Рамзи (79)

Астън Вила – Хъл Сити 3:0

1:0 Дън (13), 2:0 Милнър (29), 3:0 Карю (88-д)

Уигън – Бирмингам 2:3
1:0 Н`Зогбия (33), 1:1 Ларсон (61), 1:2 Бенитес (66), 1:3 Ларсон (72), 2:3 Гомес (89)

Уулвърхемптън – Болтън 2:1
1:0 Крадок (3), 2:0 Милияш (63), 2:1 Елмандер (79)

Манчестър Сити – Челси 2:1
0:1 Адебайор (8-автогол), 1:1 Адебайор (37), 2:1 Тевес (57)