Манчестър Сити победи Астън Вила с 1:0 като гост в последен мач от 28-ия кръг на Висшата лига. С успеха момчетата на мениджъра Роберто Манчини скъсиха преднината на лидера Манчестър Юнайтед и поне на теория запазиха шансовете си за защита на шампионската титла от миналия сезон. Градският съперник е със 71 точки, а Сити е втори с 59. В герой на вечерта се превърна Карлос Тевес. Аржентинският нападател отбеляза единственото попадение секунди преди почивката.

Домакините, които бяха “изправени до стената” и водят яростна битка за спасение, започнаха по-агресивно. Още в 6-ата минута те можеха да поведат, когато Бенет подаде добре към Вайман, който от удобна позиция стреля встрани от вратата на Джо Харт. Вила пропусна нов отличен шанс да вкара гол в 21-ата минута, когато Кристиан Бентеке стреля с глава, но Карлос Тевес изби топката от голлинията. В следващата атака пък Джак Родуел стреля опасно, но стражът на домакините Гузан успя да изчисти в корнер.

Манчестър Сити се окопити и в 37-ата минута Пабло Сабалета шутира по диагонала, Гузан със сетни сили успя да отклони топката, която се отби в гредата. Решителният миг в мача настъпи в добавеното време на първата част. Киърън Кларк сбърка фатално и позволи Един Джеко да му открадне топката. Босненецът напредна отляво и сервира топката Тевес. Аржентинецът финтира вратаря Гузан и двама защитници, преди хладнокръвно да опъне мрежата – 0:1! И след почивката доминацията на очевидно по-класния тим на гостите продължи, но други голове не паднаха. Противно на логиката в самия край на мача Бентеке на два пъти пропусна да донесе равенството на Астън Вила.

Това беше пети пореден успех на Сити над съперника за първенство. През есента обаче падна у дома от Вила в турнира за Купата на лигата. Тимът на нашия Стилиян Петров е безобразно слаб домакин - от началото на сезона има само 3 победи тук, 4 ремита и 7 загуби.

Евертън – Рединг 3:1
1:0 Маруан Фелаини (42), 2:0 Стивън Пиенаар (59), 3:0 Кевин Мирала (66), 3:1 Хал Робсън-Кану (84)
02.03.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Норич 4:0
1:0 Шинджи Кагава (45), 2:0 Шинджи Кагава (76), 3:0 Шинджи Кагава (87), 4:0 Уейн Рууни (90)
02.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – КПР 1:2
0:1 Лоик Реми (14), 1:1 Гастон Рамирес (45), 1:2 Джей Ботройд (77)
Съндърланд – Фулъм 2:2
0:1 Димитър Бербатов (16-дузпа), 0:2 Заша Рийтер (35), 1:2 Крейг Гарднър (37-дузпа), 2:2 Стефан Сесеньон (70)
Уигън – Ливърпул 0:4
0:1 Стюарт Даунинг (2), 0:2 Луис Суарес (18), 0:3 Луис Суарес (34), 0:4 Луис Суарес (49)
03.03.13
18:00 ч.
Тотнъм – Арсенал 2:1
1:0 Гарет Бейл (37), 2:0 Аарън Ленън (39), 2:1 Пер Мертезакер (51)
04.03.13
22:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити 0:1
0:1 Карлос Тевес (45)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК