Манчестър Сити взе Къмюнити Шилд за първи път от 40 години, след като обърна Челси за успеха с 3:2 на “Вила Парк” в Бирмингам. Трите попадения на “гражданите” бяха реализирани в рамките на 12 минути през второто полувреме, а “сините” играха повече от едно полувреме с човек по-малко.

В 40-ата минута Фернандо Торес откри резултата за носителя на трофея от Шампионската лига и на ФА Къп, когато беше изведен от Рамирес сам срещу Костел Пантилимон. Две минути по-късно Челси остана с човек по-малко, след като Бранислав Иванович получи червен картон за фаул срещу Александър Коларов.

През второто полувреме английските шампиони се възползваха от численото си предимство и Яя Туре изравни в 53-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Шест минути по-късно Карлос Тевес обърна резултата в полза на английските шампиони с изстрел от линията на пеналта.

В 65-ата минута Самир Насри простреля Петър Чех с удар от воле. 11 минути преди края новият английски национал Райън Бъртранд върна едно попадение за “сините”. Минута преди края Серхио Агуеро пропусна да се разпише за “гражданите” с удар от 7 метра.

Успехът позволи на Манчестър Сити да спечели трофея за първи път от 40 години. За последно “гражданите” взеха Чарити Шилд през 1972 г., когато победиха Астън Вила с 1:0 след гол на Френсис Лий от дузпа. Любопитното е, че и тогава двубоят се играе на “Вила Парк”.

Челси – Манчестър Сити 2:3
1:0 Фернандо Торес (40), 1:1 Яя Туре (53), 1:2 Карлос Тевес (59), 1:3 Самир Насри (65), 2:3 Райън Бъртранд (79)

Челси: 1.Петър Чех, 2. Бранислав Иванович, 3.Ашли Коул, 4.Давид Луис, 26.Джон Тери, 7.Рамирес, 8.Франк Лампард,  12.Джон Оби Микел, 17.Еден Азар (71-Райън Бъртранд), 9.Фернандо Торес, 10.Хуан Мата (74-Даниел Стъридж)

Манчестър Сити: 30.Костел Пантилимон, 4.Венсан Компани, 5.Пабло Сабалета, 13.Александар Коларов, 15.Стефан Савич (46-Гаел Клиши), 7.Джеймс Милнър, 8.Самир Насри (76-Давид Силва), 34.Люк де Йонг, 42.Яя Туре, 16.Серхио Агуеро, 32.Карлос Тевес (88-Един Джеко)