Манчестър Юнайтед с лекота отнесе Сток Сити с 2:0 като гост в четвъртфинален мач за Купата на лигата. Съперниците бяха затруднени от силния дъжд, изсипващ се над „Британия Стейдиъм“. Той прерасна в градушка, а това накара рефера Марк Клатенбърг да прекъсне временно мача. След по-малко от 10 минути играта бе подновена.

”Червените дяволи” поведоха в 62-ата минута с гол на Ашли Йънг, който се разписа със страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В 78-ата минута капитанът Патрис Евра получи топката в наказателното поле и с десния крак стреля неспасяемо в левия ъгъл на безпомощния страж на домакините Томас Сьоренсен за 0:2.

Сток Сити: Сьоренсен, Питерс, Уилсън, Шоукрос (77-Адам), Камерън, Уилън, Паласиос, Уолтърс, Асаиди (62-Арнаутович), Айрланд, Крауч

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел, Евра, Еванс, Смолинг, Джоунс, Андерсон (58-Ернандес), Клевърли, Йънг, Уелбек (82-Флетчър), Валенсия