Манчестър Юнайтед победи австралийския Мелбърн Виктори с 4:1 във втората си контрола от лятното турне. За домакините игра бившият играч на ЦСКА – Томи Юрич, както и бившата звезда на "червените дяволи" Луиш Нани. Успехът е втори за Юнайтед в летните контроли след 4:0 над Ливърпул в дебюта на Ерик тен Хаг.

Няколко минути след началото след опасна контраатака по дясното крило напредна Бен Фолами и центрира топката към Икономидис, той шутира от границата на наказателното поле и отбеляза за 1:0 в полза на Мелбърн Виктори.

Две минути преди почивката Тимотеу даде грешен пас, в близост до наказателното поле на Мелбърн Виктори, и топката се озова в Мактомини. Шотландецът шутира, кълбото рикошира от гърба на негов съотборник и влезе във вратата. Така Манчестър Юнайтед изравни резултата – 1:1.

В 45-ата минута Санчо изведе по дясното крило Далот, той центрира към Еланга, който отклони за Марсиал. Французинът отбеляза във вратата на Мелбърн за 2:1 за пълен обрат още преди края на първото полувреме.

Десет минути преди края Ерик Баи пусна дълъг извеждащ пас от централната линия през защитата на Мелбърн, за да изведе Маркъс Рашфорд, който се разписа за 3:1.

В последната минута от редовното време след центриране на Тахит Чонг, Лупанчу си отбеляза автогол. Резултатът стана 4:1, в полза на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед (Eng)МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 22.Том Хийтън, 23.Люк Шоу (46’ 12.Тирел Маласия), 5.Хари Магуайър (46’ 3.Ерик Баи), 2.Виктор Линдельоф (46’ 27.Алекс Телес), 20.Диого Далот (46’ 41.Итън Леърд), 17.Фред (46’ 51.Чарли Савидж), 39.Скот Мактомини (46’ 55.Зидан Икбал), 36. Антони Еланга (46’ 44.Тахит Чонг), 18. Бруно Фернандеш (46’ 34.Дони ван де Беек), 25.Джейдън Санчо (46’ 16.Амад Диало), 9.Антони Марсиал (46’ 10.Маркъс Рашфорд)