Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в контролна среща, която се проведе в Осло (Норвегия). Появилият се като резерва Жоао Феликс вкара единственото попадение в проверката, разписвайки се в 87-ата минута.

Mалко преди края Фред получи червен картон и остави тима на Ерик тен Хаг с човек по-малко.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Загубата е първа за английския гранд в предсезонната подготовка след три победи и едно равенство.

През първото полувреме Манчестър Юнайтед бе по-активният отбор, но избраниците на Тен Хаг пропусна две добри възможности чрез Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. Малко преди почивката Антони Еланга също пропиля добра възможност.

След почивката в игра за "червените дяволи" се появи новото попълнение Кристиан Ериксен. Датчанинът бе една от едва четирите промени в целия мач, които предприе Тен Хаг. В същото време Диего Симеоне направи девет промени и "дюшекчиите" бяха доста по-свежи в края на мача. Така се стигна до 86-ата минута, в която Жоао Феликс получи топката на границата на наказателното поле и реализира.

Малко след това се стигна до физически сблъсъци между футболистите на двата отбора след неспортсменско нарушение на Фред срещу Алваро Мората. Бразилецът от Юнайтед беше изгонен и "червените дяволи" завършиха срещата с 10 човека.

Английският гранд има нова контролна среща утре - срещу Райо Валекано от 18:00 часа българско време на "Олд Трафорд". В този мач се очаква да играе и голямата звезда Кристиано Роналдо.

Атлетико (Мадрид) пък ще премери сили с Кадис в четвъртък от 22:00 часа.