Валенсия победи Леганес с 1:0 в мач от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мангала в 29-ата минута се оказа най-съобразителен след едно голямо меле в наказателното поле на гостите и просто добута отблизо топката зад голлинията за 1:0. В 81-ата минута гостите останаха с 10 души, след като капитанът им Алберто получи втори жълт картон заради груб фаул срещу Гарай.

"Прилепите" са на 12-о място във временното класиране с 29 точки. Новакът Леганес е 16-и с 20 т.

Бетис победи Малага с 2:1 като гост. Всичко започна добре за домакините. Пабло Форналс откри резултата в 39-ата минута, след като се възползва от уникално груба грешка на вратаря на гостите Адан и защитника Тоска. Секунди след почивката Брашанац изведе перфектно Мартин сам срещу вратаря Камени и той го преодоля за 1:1.

Четвърт час преди края Санабрия направи обрата пълен – 1:2, след като с шут по диагонала опъна мрежата.

Малага е 15-и в таблицата с 26 т., Бетис остава 14-и с 27.