ПСВ Айндховен победи с категоричното 5:1 като гост Хееренвеен в последния мач от програмата на 17-ия кръг на холандския шампионат.

Българският национал Станислав Манолев игра цял мач, като се отличи с асистенция за второто попадение на тима си в 20-ата минута, когато точен беше Тим Матавз. Малко по-рано Ола Тойвонен откри за гостите, а в 24-ата отново той вкара - 0:3.

След почивката за ПСВ се разписаха още Джорджиньо Вийналдум в 48-ата и Марсело в 59-ата минути. Почетното попадение за Хееренвеен вкара Раджив ван ла Пара в 73-ата.

Успехът приближи Манолев и съотборниците му само на 1 точка от лидера АЗ Алкмаар, който по-рано днес падна с 1:2 от НАК Бреда. Хееренвеен пък е на 7-ата позиция с 28 точки.