Националът на България и футболист на ПСВ Айндховен Станислав Манолев намери място в идеалния отбор на третия кръг в холандската Ередивизие.

Доскорошният играч на Литекс изигра силни 90 минути вчера в лудото и незабравимо шоу с Аякс, спечелено от Манолев и компания с 4:3.

Срещу гранда от Амстердам българският талант се отчете с асистенция за победното попадение на "филипсите". В 75-ата минута Манолев нахлу отдясно и центрира в наказателното поле на гостите, поднасяйки топката на Отман Бакал, който я прати неспасяемо в мрежата на Андреас Исаксон за крайното 4:3. Това бе втора поредна асистенция за българина, който преди дни подаде и на унгареца Балаш Джуджак за равенството 1:1 като гост на Твенте. До момента Манолев взе участие в два от трите шампионатни двубоя на ПСВ Айндховен - 1:1 с Твенте и 4:3 срещу Аякс. На старта на сезона (3:3 с ВВВ Венло) българинът остана на резервната скамейка. /БЛИЦ