ПСВ Айндховен победи с 4:3 Аякс в изключително зрелищен мач от третия кръг на холандската Ередивизие. Българския национал Станислав Манолев бе сред титулярите на треньора Фред Рутен за този двубой като престоя на терена до последния съдийски сигнал.

Доскорошният футболист на Литекс се представи отлично срещу Аякс, отчитайки се с асистенция за победното попадение на "филипсите". В 75-ата минута Манолев нахлу отдясно и центрира в наказателното поле на гостите, поднасяйки топката на Бакал, който я прати неспасяемо в мрежата на Исаксон за крайното 4:3. Това бе втора поредна асистенция за талантливия български футболист, който преди дни подаде и на Джуджак за равенството 1:1 като гост на Твенте.

Дербито на "Филипс Стейдиъм" стартира отлично за водения от Мартин Йол отбор на Аякс. Още във 2-ата минута Луис Соарес откри за гостите от Амстердам. Салсидо върна топката към Исаксон, шведският национален страж не успя да я овладее и тя попадна в Луис Суарес, който реализира в опразнената врата - 0:1. В 37-ата минута Балаш Джуджак изравни с топовен изстрел, реализирайки директно от пряк свободен удар от 30 метра - 1:1. Секунди по-късно обаче Аякс отново поведе. Отново точен бе Луис Суарес. Уругвайският национал се освободи от двама защитници на ПСВ и озовал се сам срещу Исаксон го прехвърли ефектно - 1:2. При този резултат футболистите на двата отбора се прибраха в съблекалните на почивката.http://www.psv.nl/upload/354502e6-dab0-4ab7-b653-2b071cd8e98a_0910-PSVAJX4683.jpg

И през второто полувреме зрелището продължи, като головите ситуации се редуваха и пред двете врати. В 50-ата минута с отличен рейд по лявото крило Джуджак (вляво)  преодоля двама играчи на Аякс, след което предостави топката на Бакал и той от близко разстояние изравни - 2:2. Четири минути след това унгарецът Джуджак отново направи нещо феноменално. Безспорно най-добрият в този двубой за втори път разплака Стекеленбург, реализирайки директно от пряк свободен удар, който изпълни в близост до дясната тъчлиния - 3:2 за ПСВ.

В 58-ата минута Урби Емануелсон прониза Андреас Исаксон с мощна тупалка от границата на наказателното поле за 3:3. Асистенцията бе на Луис Суарес. Последваха силни минути за Аякс, но в 67-ата минута гредата спаси ПСВ след коварен изстрел на играч на гостите. Малко по-рано и Емануелсон пропиля нова възможност пред вратата на Исаксон.http://www.psv.nl/upload/56b6549b-c4b2-48ed-9ae7-7c9e340d780f_0910-PSVAJX4684.jpg

В 70-ата минута шут на Манолев от над 30 метра премина на сантиметри над напречната греда. В ответната атака Луис Суарес симулира за дузпа, но съдията не се подлъга.

В 75-ата минута Манолев нахлу отдясно и центрира в наказателното поле на гостите, поднасяйки топката на на Бакал, който я прати неспасяемо в мрежата на Стекеленбург за крайното 4:3, донесло така сладката победа на българина и съотборниците му.

С прибавените три точки ПСВ Айндховен събра 5 в актива си. В предишните два кръга отборът на Фред Рутен завърши 3:3 с ВВВ Венли и 1:1 с Твенте. Аякс пък има 6 точки към този момент. /БЛИЦ

ПСВ АЙНДХОВЕН - АЯКС 4:3
0:1 Луис Суарес (2), 1:1 Балаш Джуджак (37), 1:2 Луис Суарес (39), 2:2 Отман Бакал (50), 3:2 Балаш Джуджак (54), 3:3 Урби Емануелсон (58), 4:3 Отман Бакал (75)