Марио Гомес вкара два гола на бившия си клуб и донесе на Байерн победата с 3:1 над Щутгарт в мач от 16 кръг на Бундеслигата. По този начин баварците си гарантираха, че ще бъдат есенен шампион, въпреки че до зимната пауза ще се изиграе още един кръг.

Швабите откриха резултата чрез Кристиан Гентнер в седмата минута, но Гомес изравни шест минути по-късно. В 30-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Кристиан Молинаро получи втори жълт картон, когато фаулира Ариен Робен край тъч линията.

Пет минути след почивката баварците стигнаха до обрат. Марио Гомес вкара 15-ия си гол в мача. Германският национал се разписа след асистенция на капитана Филип Лам.

Успетът върна Байерн еднолично на върха на класирането с 34 точки. Три повече от Борусия (Дортмунд) и Шалке 04. Заради по-добрата си голова разлика баварците няма как да бъдат изместени от лидерската позиция дори и да загубят следващия си мач, а “жълто-черните” и “кралскосините” да спечелят своите срещи.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
09.12.11
21:30 ч.
Херта - Шалке 04 1:2
0:1 Клаас-Ян Хунтелаар (20) ,1:1 Адриан Рамос (25), 1:2 Теему Пуки (44)
10.12.11
16:30 ч.
Вердер - Волфсбург 4:1
1:0 Сократис Папастатопулос (18), 2:0 Клаудио Писаро (45), 3:0 Маркус Розенберг (55), 4:0 Марко Арнаутович (71), 4:1 Марсел Шмелцер (86)
10.12.11
16:30 ч.
Майнц 05 - Хамбургер 0:0
10.12.11
16:30 ч.
Нюрнберг - Хофенхайм 0:2
0:1 Ведад Ибишевич (39), 0:2 Ведад Ибишевич (56)
10.12.11
16:30 ч.
Кьолн - Фрайбург 4:0
1:0 Кристиан Клеменс (20), 2:0 Лукас Подолски (61), 3:0 Кристиан Клеменс (66), 4:0 Лукас Подолски (73)