Марсилия победи у дома шампион Лил с 2:0 в дербито от 20-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на шесто място във временното класиране.

През първото полувреме възпитаниците на Дидие Дешам не успяха да зарадват феновете си по трибуните на „Стад Велодром”, след като и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Марсилия все пак успя да пробие сгъстената отбрана на „кучетата” в 62-ата минута, когато Лоик Реми бе точен за 1:0. Седем минути преди края с втория си гол в мача Лоик Реми оформи крайното 2:0 и донесе трите точки на тима си.

С успеха Марсилия събра 34 точки и излезе на шесто място във временното класиране. Лил пък остана на трета позиция с 36 пункта. Лидер е ПСЖ с 43 точки, следван от Монпелие с 40. На четвърто и пето място с по 35 точки са Лион и Рен.