Олимпик (Марсилия) записа втора поредна издънка във френската Лига 1 след загубата си като гост на Ним (1:3) в миналия кръг. Все пак марсилци измъкнаха точка у дома срещу Рен след 2:2 в мач от третия кръг, наваксвайки пасив от два гола.

Марсилци започнаха силно, но не успяха да вземат аванс, а постепенно гостите изравниха играта и успяха да поведат след дузпа, получена за нарушение на Адил Рами срещу Исмаил Сар и реализирана от Бенжамен Буриго в 38-ата минута. След пропуски на Окампос и Пайе за домакините Рен удвои аванса си в добавеното време на първата част чрез Исмаила Сар (45+1), който се възползва от грешка на вратаря Пеле, изпуснал топката в краката му.

След почивката играчите на Руди Гарсия много бързо върнаха едно попадение в 54-ата минута чрез Лукас Окампос, който направи добавка след отбила се в гредата топка при удар на Луис Густаво. Малко след това гол на Костас Митроглу бе отменен заради засада. Все пак Марсилия изравни в 72-ата минута, когато Окампос центрира, а защитникът Рами Бенсебаини си вкара автогол. До края на мача домакините натиснаха, но гостите умело се отбраняваха и не позволиха пълен обрат.

Така и двата тима имат вече по 4 точки в актива си след победа, загуба и ремиа в първите три кръга.