Руският Спартак Москва стигна до много ценна победа при гостуването си на Олимпик Марсилия в първи мач от Група "F" на Шампионската лига. Спартаковци се наложиха с 1:0, след нещастен автогол на Сезар Аспиликуета в 81-вата минута. Испанецът отклони в собствената си врата един шут на Комбаров и изненада Стив Манданда. Това бе първият път в последните 22 мача на спартаковци в Лигата, когато те не допускат гол.

Домакините бяха по-активният тим през пърата част, но гостите от Москва се бранеха организирано и не допускаха чисти положения пред вратата на Дикан. Най-сериозната ситуация бе пред Беноа Шейру в края на първата част, когато халфът стреля от удобна позиция, но вратарят изби.

През втората част съперниците вдигнаха оборотите и положенията се заредиха и пред двете врати. Ибсон имаше отлична възможност да открие в средата на полувремето, но ударът му с глава от непосредствена близост бе избит от Манданда. Марсилци сътвориха стопроцентов гол,  изпуснат от Лучо Гонсалес, като аржентинецът не успя да се разпише на празна врата. Така се стигна до 81-вата минута, когато Аспиликуета изби шута на Комбаров, но за негово нещастие топката влетя в мрежата на Манданда. В последната минута на мача Андре-Пиер Жиняк имаше малшанса да удари гредата след страховит шут от 30 метра.

Така Спартак започна отлично кампанията си в тазгодишното издание на ШЛ, докато Марсилия ще трябва да наваксва точки в следващите срещи./БЛИЦ

ОЛИМПИК (Марсилия) - СПАРТАК (Москва) 0:1
0:1 Аспиликуета (81-авт)

Олимпик (Марсилия): 30.Манданда, 2.Азпиликуета, 3.Тайво, 5.Хилтон, 19.Хайнце, 6.Сисе, 7.Шейру, 8.Лучо Гонзалес (83 - 15.Джордан Айю), 10.Андре Айю, 28.Валбуена, 9.Брандао (62 - 10.Жиняк)

Спартак (Москва): 81.Дикан, 5.Шешуков (88 - 9.Ари), 16.Макеев, 17.Сухи, 15.Паршивлюк, 7.Ибсон, 12.Алекс (90 - 3.Странци), 64.Макгийди, 11.Уелитън, 19.Пареха, 99.Комбаров

Стадион: "Стад Велодром"
Съдия: Флориан Майер (Гер)
Жълти картони: Брандао (М), Алекс (С)