Марсилия спечели Суперкупата на Франция, след като в уникално драматичен мач надви шампиона Лил с 5:1.

До 85-ата минута Лил водеше с 3:1 и по всичко изглеждаше, че ще прибере купата. За две минути марсилци изравниха, но това бе само началото на серия от вълнуващи обрати.

Лил остана с човек по-малко, а Андре Айеу реализира дузпа в 90-ата минута за 3:4. Веднага след центъра Лил се хвърли в атака и черногорският защитник Марко Баша възстанови равенството. Зрителите вече очакваха продълженията, но още една дузпа за Марсилия и още един точен удар на Айеу донесоха трофея на Марсилия.

Лил - Марсилия 4:5
1:0 Балмон (9), 2:0 Азар (58), 2:1 Айеу (71), 3:1 Соу (72), 3:2 Морел (85), 3:3 Реми (87), 3:4 Айеу (90-дузпа), 4:4 Баша (90), 4:5 Айеу (90-дузпа).