Спарта (Прага) спечели с 2:0 голямото дерби от 1/4-финалите за Купата на Чехия срещу вечния си съперник Славия (Прага) и се класира за 1/2-финала в турнира и се присъедини към Словачко, който също достигна до този етап.

Другите два полуфиналиста ще бъдат определени от сблъсъците Храдец - Бохемианс и Яблонец - Млада Болеслав.

Бившият треньор на Лудогорец Павел Върба заложи на българския национал Мартин Минчев от самото начало за Спарта, но го замени в 63-ата минута.

Тимът на Върба и Минчев стигна до успеха с два гола през първото полувреме. Ладислав Крейчи откри резултата в 10-ата минута след удар отблизо за 1:0. Вторият гол бе дело на Якуб Пешек в 26-ата минута. Той подхвана контраатака от своето наказателно поле, комбинира с Визнер, който го изведе на стрелкова позиция, а Пешек елегантно прехвърли вратаря за 0:2.

В края домакините завършиха мача в намален състав, след като Тарас Качараба си изкара втори жълт и червен картон.